Enjoy the full Flashscore experience: Website | Android | iOS
Basketball » 31.03.2024 » All Games
Bet on Basketball from your mobile with 1xbet!
SPAIN: ACB
11:30Real Madrid - Manresa -:-12:00Gran Canaria - Valencia -:-
16:00Granada - Joventut Badalona -:-
16:00Murcia - MoraBanc Andorra -:-
17:30Obradoiro CAB - Barcelona -:-
USA: NBA
00:00Orlando Magic - Memphis Grizzlies -:-00:30Atlanta Hawks - Milwaukee Bucks -:-
20:30Denver Nuggets - Cleveland Cavaliers -:-
23:00Brooklyn Nets - Los Angeles Lakers -:-
23:00Charlotte Hornets - Los Angeles Clippers -:-
23:00Toronto Raptors - Philadelphia 76ers -:-
23:00Washington Wizards - Miami Heat -:-
00:00Houston Rockets - Dallas Mavericks -:-
00:00Minnesota Timberwolves - Chicago Bulls -:-
00:00New York Knicks - Oklahoma City Thunder -:-
00:00San Antonio Spurs - Golden State Warriors -:-
ARGENTINA: Liga A
01:00Gimnasia - Ferro -:-01:15Obras Sanitarias - Instituto de Cordoba -:-
AUSTRALIA: NBL - Play Offs
06:00Melbourne United - Tasmania JackJumpers -:-BELARUS: Premier League
12:00Brest - Minsk 3 -:-12:00Rubon II - Grodno GrSU -:-
13:00Gomel 2 - Borisfen 2 -:-
BELGIUM: Top Division Women
14:15Mechelen W - Braine W -:-BOLIVIA: Libobasquet
01:00Carl A-Z - Can Oruro -:-BRAZIL: NBB
15:00Paulistano - Brasilia -:-20:30Unifacisa - Flamengo -:-
BULGARIA: NBL - Winners stage
11:00Balkan - Rilski Sportist -:-16:30Cherno More - CSKA Sofia -:-
CANADA: Super League
00:00Montreal Toundra - London -:-00:00Sudbury - Lebanon Leprechauns -:-
19:00Montreal Toundra - KW Titans -:-
CHILE: LNB
23:15Las Animas - Puerto Montt -:-23:30Puente Alto - Sportiva Italiana -:-
23:45Ancud - Valdivia -:-
00:00Deportes Castro - Liceo Pablo Neruda -:-
00:15Espanol de Talca - Leones Quilpue -:-
00:30U. De Concepcion - Catolica -:-
23:00Deportes Castro - Valdivia -:-
23:15Ancud - Liceo Pablo Neruda -:-
23:30Espanol Osorno - Puerto Montt -:-
23:45Las Animas - CD Puerto Varas -:-
CHILE: LNB 2
23:00Arabe Valparaiso - Arturo Prat San Felipe -:-23:15Stadio Italiano - Municipal Chillan -:-
00:00Sergio Ceppi - Aleman -:-
20:00Boston C. C. - Aleman -:-
21:00Sergio Ceppi - Municipal Chillan -:-
CHINA: CBA
12:35Beijing - Ningbo Rockets -:-12:35Guangdong - Guangzhou -:-
12:35Nanjing Tongxi - Liaoning -:-
12:35Shanxi Zhongyu - Tianjin -:-
12:35Zhejiang Guangsha - Qingdao -:-
13:00Xinjiang - Jilin -:-
CYPRUS: Division A - Winners stage
15:00Anorthosis - AEL -:-CZECH REPUBLIC: NBL - Losers stage
16:00Srsni Pisek - Olomoucko -:-DENMARK: Basketligaen - Winners stage
13:30Svendborg - Team FOG Naestved -:-EUROPE: ABA League
17:00Mega Basket - Split -:-18:30Buducnost - Partizan -:-
EUROPE: BNXT League - Winners stage
15:00Zwolle - Spirou Charleroi -:-FINLAND: I Divisioona A - Play Offs
15:00Huima - Jyvaskyla -:-15:00Pyrinto Tampere 2 - Honka -:-
15:00Raholan Pyrkiva - Kipina -:-
15:00Raiders Basket - ToPo Helsinki -:-
FRANCE: LNB
15:30Gravelines-Dunkerque - Le Portel -:-18:00JL Bourg - Dijon -:-
18:00Paris - Nanterre -:-
FRANCE: Pro B
14:00Denain-Voltaire - Rouen -:-GEORGIA: Superleague
10:00Gau - Batumi -:-12:30Rashi - Kavkasia -:-
16:00Rustavi - Iverioni -:-
GERMANY: BBL
14:30Alba Berlin - Hamburg -:-14:30Bamberg - Bayern -:-
16:00Ludwigsburg - Ulm -:-
17:30Rostock - Oldenburg -:-
GERMANY: Pro A
15:30Jena - Bremerhaven -:-16:30Frankfurt - Munster -:-
17:00Dresden - Paderborn -:-
GERMANY: Pro B
15:00Sandersdorf - Koln -:-GREECE: Basket League - Winners stage
15:15Olympiacos - Aris -:-19:00Panathinaikos - Promitheas -:-
GREECE: A1 Women
12:30Esperides Kalliotheas W - Iraklis W -:-13:00GAS Evnikos W - Eleftheria W -:-
13:00Olympiacos W - Lefkadas W -:-
13:00PAOK W - Proteas Voulas W -:-
GREECE: A2 Women
11:00Anorthosis Volou W - Ment W -:-11:00Aris W - Ioannina W -:-
11:00Promitheas W - Kronos W -:-
12:00Sporting Athens W - Danaoi Argous W -:-
12:30Pylaia W - Pierikos Arhelaos W -:-
12:45Panorama W - Panathlitikos W -:-
14:45Dafni W - AEK Peristeriou W -:-
14:45Ionikos W - Porfyras W -:-
15:00Agia Paraskevis W - Melission W -:-
15:00Apollon Ptolemaidas W - Anagennisi W -:-
15:00Falirou W - Amilla Peristeriou W -:-
16:30Terpsithea Glyfadas W - Amyntas W -:-
ISRAEL: Israel Cup
16:00Hapoel Jerusalem - Hapoel Tel-Aviv -:-17:30Ironi Kiryat Ata - Nes Ziona -:-
ITALY: Serie A2
17:00Chiusi - Sebastiani Rieti -:-17:00Orzinuovi - Basket Torino -:-
17:00Rimini - Monferrato -:-
JAPAN: B.League
06:05Akita - Sun Rockers Shibuya -:-06:05Hiroshima D. - Gunma -:-
06:05Nagasaki - Shimane -:-
06:05Osaka - Hokkaido -:-
06:05Saga - Kyoto -:-
06:05Sendai - NeoPhoenix -:-
06:05Shinshu - Nagoya Fighting Eagles -:-
06:05Yokohama - Alvark -:-
07:05Chiba - Brave Thunders -:-
07:05Diamond Dolphins - Toyama -:-
07:05SeaHorses Mikawa - Utsunomiya Brex -:-
10:05Ryukyu - Ibaraki Robots -:-
JAPAN: B2.League
05:00Iwate - Niigata -:-06:00Kobe - Shizuoka -:-
06:00Koshigaya Alphas - Yamagata Wyverns -:-
06:00Shiga - Nara -:-
07:00Altiri Chiba - Fukushima -:-
07:00Aomori - Kumamoto -:-
KAZAKHSTAN: National League - Play Offs
14:00Tobol Kostanay - Almaty -:-NEW ZEALAND: NBL
02:00Wellington Saints - Auckland Tuatara -:-06:30Nelson Giants - Franklin Bulls -:-
NORTH MACEDONIA: Prva Liga
18:00Vardar - Euro Nickel -:-NORTH MACEDONIA: Prva Liga Women
12:00Basket Kam W - Probasket W -:-PHILIPPINES: Philippine Cup
08:00Phoenix Fuelmasters - San Miguel Beermen -:-11:15Magnolia Hotshots - Barangay Ginebra San Miguel -:-
POLAND: Basket Liga
16:30Anwil Wloclawek - Czarni Slupsk -:-ROMANIA: Divizia A - Winners stage
16:00Rapid Bucuresti - CSU Sibiu -:-RUSSIA: VTB United League - Losers stage
13:00MBA Moscow - Nizhny Novgorod -:-13:30Saratov - Astana -:-
14:00Uralmash Ekaterinburg - Minsk -:-
RUSSIA: VTB United League - Winners stage
11:00Enisey - Zenit Petersburg -:-RUSSIA: Super League - Play Offs
08:15Dynamo Vladivostok - Barnaul -:-09:10Irkutsk - Zenit Petersburg 2 -:-
SERBIA: First League
17:00Dynamic - Joker -:-17:00KK Metalac - Sloboda -:-
17:00Mladost Zemun - Leskovac Zdravlje -:-
17:00Subotica - Cacak 94 -:-
17:00Tamis - Sloga -:-
17:00Vojvodina Novi Sad - OKK Beograd -:-
17:00Vrsac - Radnicki -:-
17:00Zlatibor - OKK Novi Pazar -:-
SERBIA: 1. ZLS Women
17:30Student Nis W - Novosadska Novi Sad W -:-19:00Subotica W - Vrbas W -:-
SLOVAKIA: Extraliga
16:00Inter Bratislava - BC Komarno -:-SOUTH KOREA: KBL
10:00Goyang Sono - Suwon KT -:-10:00KCC Egis - Seoul Knights -:-
10:00LG Sakers - Seoul Thunders -:-
10:00Mobis Phoebus - Anyang JungKwanJang -:-
10:00Wonju DB - KoGas -:-
SPAIN: LEB Oro
11:30Gipuzkoa - Melilla -:-16:00Leyma Coruna - Hestia Menorca -:-
17:00Clavijo - Forca Lleida -:-
17:30Estudiantes - Castello -:-
18:00Caceres - Tizona Burgos -:-
SPAIN: LEB Plata
12:00Moron - Almansa -:-17:00Palmer Basket - L'Hospitalet -:-
SPAIN: Liga Femenina Women
11:00Ensino W - Ferrol W -:-12:00Gran Canaria W - Jairis W -:-
17:00Celta W - Zaragoza W -:-
17:00Gernika Bizkaia W - Uni Girona W -:-
17:00Valencia W - Barcelona CBS W -:-
17:15Bembibre W - Cadi La Seu W -:-
18:00Araski W - Perfumerias Avenida W -:-
TAIWAN: SBL
10:00Bank of Taiwan - Changhua -:-12:00Taiwan Beer - Yulon Luxgen Dinos -:-
TAIWAN: P. League+
07:30Taoyuan Pauian Pilots - Kaohsiung Steelers -:-10:00New Taipei Kings - Formosa Dreamers -:-
TAIWAN: T1 League
07:00Tainan TSG GhostHawks - Kaohsiung Aquas -:-TAIWAN: WSBL Women
06:00Chunghua Telecom W - Taipower W -:-08:00Taiyuan W - Cathay Life W -:-
UKRAINE: FBU Superleague - Play Offs
16:00Stariy Lutsk - Rivne -:-UNITED KINGDOM: BBL
15:00Leicester Riders - Newcastle Eagles -:-18:00Cheshire Phoenix - Bristol Flyers -:-
UNITED KINGDOM: WBBL Women
14:00BA London Lions W - Essex Rebels W -:-15:00Sheffield Hatters W - Leicester Riders W -:-
17:00Caledonia Gladiators W - Newcastle Eagles W -:-
17:30Nottingham Wildcats W - Manchester Giants W -:-
USA: NBA G League
23:00Delaware Blue Coats - Oklahoma City Blue -:-23:00Rip City Remix - Santa Cruz Warriors -:-
23:30College Park Skyhawks - Long Island Nets -:-
00:00Grand Rapids Gold - Capital City Go-Go -:-
00:00Osceola Magic - Indiana Mad Ants -:-
00:00Westchester - Memphis Hustle -:-
01:00Birmingham Squadron - Cleveland Charge -:-
01:00Iowa Wolves - Austin Toros Spurs -:-
01:00Sioux Falls Skyforce - Stockton Kings -:-
01:00South Bay Lakers - Mexico City Capitanes -:-
01:00Windy City Bulls - Wisconsin Herd -:-
01:30Rio Grande Valley Vipers - Salt Lake City Stars -:-
01:30Texas Legends - Maine Celtics -:-
Bet on Basketball from your mobile with 1xbet!
Football | Basketball | Tennis | Ice hockey | Field hockey | Handball | Volleyball | Baseball | Am. football | Rugby Union | Cricket | More sports »
m.Flashscore.com.ng provides live basketball scores - mobile livescore. This mobile version has different parameters than Flashscore.com.ng website for technical reasons.