REFRESH

Handball » Today » All Games

FRANCE: Starligue

19:00Dunkerque - Nantes -:-
19:00Istres - Montpellier -:-

GERMANY: Bundesliga

19:30Erlangen - Minden -:-

SPAIN: Liga ASOBAL

16:00Barcelona - Nava 44:34
17:00PostponedBenidorm - Granollers -:-
2nd HalfAntequera - La Rioja 30:26
Half TimeAnaitasuna - Cuenca 18:13
1st HalfAtl. Valladolid - Puente Genil 15:20
19:00Huesca - Torrelavega -:-

ASIA: Asian Championship Women

09:05Iran W - Palestine W 52:9
11:00Syria W - Japan W 7:43
13:00Singapore W - Hong Kong W 16:26
15:00Jordan W - Kuwait W 28:11
17:00CancelledHong Kong W - Qatar W -:-
17:00Uzbekistan W - Kazakhstan W 28:31

AUSTRIA: HLA

16:30Voslauer - Linz 25:34
17:00Handball Tirol - West Wien 32:30

AUSTRIA: WHA Women

17:00Feldkirch W - Ferlach/Feldkirchen W 31:30
Half TimeAtzgersdorf W - Dornbirn/Schoren W 16:13
Half TimeFuchse W - Eggenburg W 21:13
Half TimeGraz W - Hypo NO W 15:18
Half TimeMGA Handball W - Stockerau W 14:13

BELARUS: Division 1

12:30BGUFK Minsk - Kronon 39:25
12:30Masheka - Gomel 27:27
15:00SKA Minsk - Meshkov Brest 30:34

BELGIUM: Division 1

19:15Gent - Eupen -:-
19:15Izegem - Houthalen -:-
19:15Sasja KV - Tournai -:-

BULGARIA: A RHG

13:00Osam Lovech - Dobrudja -:-

CROATIA: Premijer liga

12:00Trogir - Sesvete 21:25
16:30PPD Zagreb - Gorica 33:26
Half TimePorec - Dubrava 8:8
Half TimeVinkovci - Karlovac 16:15

CROATIA: 1. HRL Women

14:00Bjelovar W - Dugo Selo W 19:20
14:00Tresnjevka W - Koka W 23:30
16:30Sesvete W - Zelina W 31:22
17:00Lok. Zagreb W - Dalmatinka W 28:13
17:00Split 2010 W - Trogir W 28:21
2nd HalfOsijek W - Umag W 11:9

CZECH REPUBLIC: Extraliga

16:00Lovosice - Hranice 34:15
17:00Karvina - Brno 28:27

DENMARK: Herre Handbold Ligaen

12:00Skive - Ringsted 27:30
15:10Aalborg - Kolding 36:30

DENMARK: 1. Division

13:00Ajax Kobenhavn - Grindsted 25:23
13:00HOJ - Midtjylland 16:24
13:00Tonder - FIF 35:28
14:30Odder - Vendsyssel 28:25
Half TimeSkovbakken - Odense 20:15

DENMARK: Bambusa Kvindeligaen Women

13:00Viborg W - Aarhus United W 34:22
15:30Ajax Kobenhavn W - Silkeborg-Voel W 27:24

DENMARK: 1. Division Women

12:30EH Aalborg W - Hadsten W 35:22
13:00Bjerringbro W - Rodovre W 26:24
13:00DHG W - Roskilde W 23:25
14:00Sonderjyske W - Ringsted W 25:26

EUROPE: Champions League Women

15:00CSM Bucuresti W - Rostov-Don W 27:30
15:00Ferencvaros W - Podravka Vegeta W 33:27
15:00Odense W - Metz W 21:27
17:00Brest Bretagne W - Esbjerg W 26:23
17:00Krim W - Gyor W 26:31
17:00Kristiansand W - Savehof W 34:25

EUROPE: European Cup

14:00Koprivnice (Cze) - Selfoss (Ice) 25:31
16:00Drama (Gre) - Sloboda Tuzla (Bih) 24:17
16:00Lokomotiv Gorna (Bul) - Minaur Baia Mare (Rou) 21:33
17:00Baekkelaget (Nor) - Motor-Polytechnic-ZAS (Ukr) 32:20
17:00Handball Tirol (Aut) WO - Prishtina (Kos) -:-
17:00Sloga Doboj (Bih) - Viljandi (Est) 25:23
17:00Zubri (Cze) - Apoel (Cyp) 40:11
Half TimeMetaloplastika (Srb) - Alingsas (Swe) 14:16
Half TimeTrepca (Kos) - MK Holon (Isr) 12:14
1st HalfPylaias (Gre) - Dukla Prague (Cze) 1:5
1st HalfSassari (Ita) - Dudelange (Lux) 6:3
19:00Hurry-Up (Ned) - Beykoz Bld. (Tur) -:-

EUROPE: BENE-League

19:00Bevo HC - Vise -:-
19:00Limburg Lions - KRAS/Volendam -:-
19:15Quintus - Bocholt -:-
19:15Tongeren - Sporting Pelt -:-

EUROPE: MOL Liga Women

14:00Plzen W - Poruba W 28:17
16:00Slavia Prague W - Lazne Kynzvart W 28:29
16:30Olomouc W - Sala W 24:20
17:00Dunajska Streda W - Most W 23:28
17:00Zlin W - HK Hodonin W 19:23

FINLAND: SM-sarja

14:15Dicken - AIFK 38:26
15:00HIFK - BK-46 22:28
15:00SIF - GrIFK 23:30

FINLAND: SM-sarja Women

2nd HalfSIF W - GRIFK W 15:38

FRANCE: Division 1 Women

19:00Besancon W - Plan de Cuques W -:-
19:00Dijon W - Toulon W -:-
19:00Nantes W - Celles W -:-
19:30Nice W - Bourg De Peage W -:-

GERMANY: 2. Bundesliga

15:00Rostock - Coburg 2000 29:27
Half TimeEmsdetten - Nordhorn-Lingen 12:14
Half TimeLubeck-Schwartau - Aue 14:14
1st HalfGrosswallstadt - Elbflorenz 5:4
1st HalfHuttenberg - Ferndorf 6:4

GERMANY: 1. Bundesliga Women

17:00Neckarsulmer W - Leverkusen W 36:29
17:00Oldenburg W - Bensheim-Auerbach W 26:32
Half TimeBad Wildungen W - Blomberg-Lippe W 8:17
Half TimeRosengarten-Buchholz W - Bietigheim W 12:15

GERMANY: 2. Bundesliga Women

16:30Nord Harrislee W - Nurtingen W 25:24
16:30TuS Lintfort W - Heide W 28:23
17:30Werder Bremen W - Waiblingen W -:-
17:45Wuppertal W - Kurpfalz Baren Ketsch W -:-
18:00Goppingen W - Regensburg W -:-
18:30Mainz W - Fuchse Berlin W -:-

GREECE: A1

15:00A.S.E. Douka - Aris 31:22
16:00Faiakas Corfu - PAOK 18:20
16:00Filippos Veria - Zafeirakis 25:23
18:30Olympiacos SFP - Diomidis Argous -:-

HUNGARY: NB I

15:00NEKA - Eger 28:24
15:00Tatabanya - Szeged 28:39
17:00Balatonfuredi - Veszpremi KKFT 37:29
17:00Dabas - Budakalasz 26:26
17:00Ferencvaros - Telekom Veszprem 27:30
17:00Komloi - Kecskemeti TE 28:24

HUNGARY: NB I Women

15:00Szombathelyi W - DVSC Schaeffler W 25:29
16:00Budaors W - Dunaujvarosi W 19:31
17:00Kisvardai KC W - Siofok KC W 35:34
17:00Vaci W - MTK Budapest W 23:24

ICELAND: Olis Deildin

19:00Haukar - Fram -:-

ICELAND: Olis Deild Women

15:00Ka Thor W - IBV W -:-
17:00Afturelding W - Valur W -:-
17:00Haukar W - Kopavogs W -:-

ITALY: Serie A

16:00Fasano - Carpi -:-
17:00Bozen - Trieste -:-
17:30Albatro - Conversano -:-
17:30Cassano - Brixen -:-
18:00Eppan - Pressano -:-
18:00Meran - Secchia Rubiera -:-

ITALY: Serie A Women

16:00Pontinia W - Jomi Salerno W -:-
17:00Erice W - Padova W -:-
17:30Casalgrande Padana W - Ferrara W -:-
17:30Mestrino W - Cassano W -:-
18:00Brixen W - Leno W -:-
18:00Mezzocorona W - Malo W -:-

JAPAN: JHL

05:00Hokuriku Electric Power Blue Thunder - Zeekstar Tokyo 26:32
05:00Ryukyu Corazon - Fukuoka 40:32
05:00Toyota Motor East Japan - Daido 27:26
05:00Wakunaga - Toyoda Gosei 29:33
07:30Osaki Electric - Toyota Boshoku Kyushu 31:26

LATVIA: SynotTip Virsliga

11:00Vainode - Salaspils 36:23
15:00Jurmalas - Latvia U20 -:-
16:00Skriveri - Ulbrokas -:-

LUXEMBOURG: AXA League

17:00Berchem - Schifflange 34:27
Awaiting
updates
Kaerjeng - Rumelange 43:27
19:15Standard - Diekirch -:-

NETHERLANDS: Eredivisie

18:00Houten - Waalwijk -:-
19:00Havas - Aalsmeer 2 -:-
19:40Hercules - GHV -:-
19:45BFC - EHC -:-
20:00Dynamico - Arnhem -:-
20:00Feyenoord - Emmen -:-
20:00Hellas - Vlug en Lenig -:-
20:00KRAS/Volendam 2 - Bevo HC 2 -:-

NETHERLANDS: Eredivisie Women

18:00KRAS/Volendam W - Kwiek W -:-
18:00VOC Amsterdam W - BFC W -:-
18:00Westfriesland SEW W - Quintus W -:-
19:00JuRo Unirek W - Vlug en Lenig W -:-

NORTH MACEDONIA: Superleague

15:00Eurofarm Pelister - Struga 45:20
17:00Tinex Prolet Skopje - Prilep -:-

NORTH MACEDONIA: Superleague Women

11:00Metalurg Skopje W - Spartak W 34:26
13:00ZRK Feniks W - Cair W 36:47
16:30Shampion W - Kumanovo W -:-
18:30Gjorche Petrov W - Vardar SCJS W -:-

NORWAY: REMA 1000-ligaen

16:00Bergen - Arendal 30:32
16:00Notteroy - Halden 33:30

POLAND: Superliga

12:15Zabrze - Vive Kielce 21:30
1st HalfSzczecin - Wybrzeze Gdansk 4:8

POLAND: I Liga

11:30SMS Kwidzyn - SMS Kwidzyn II 37:27
14:00Azoty-Pulawy II - Warszawianka -:-
15:00Krakow - Chrzanow -:-
15:00SMS ZPRP Plock II - Gryfino -:-
15:00Wisla Plock II - SMS ZPRP Plock -:-
16:00Gorzow Wielkopolski - Legionowo -:-
16:00Grunwald Poznan - Koscian -:-
16:00Koscierzyna - Mazur Sierpc -:-
16:00Olsztyn - Zamosc -:-
16:00Ruda Slaska - Wisla Sandomierz -:-
16:00USAR Kwidzyn - Oborniki -:-
16:30Konstantynow Lodzki - Radzymin -:-
17:00Biala Podlaska - Grudziadz -:-
17:00Gorzyce Wielkie - Zielona Gora -:-
17:00Konskie - Zawadzkie -:-
17:00Legnica - Wagrowiec -:-
17:00Oborniki Slaskie - Real Astromal Leszno -:-
17:00Ol.Grodkow - SKPR Swidnica -:-
17:00Ostrowiec Swietokrzyski - AZS UJK Kielce -:-
17:00Viret Zawiercie - Olimpia Piekary -:-
17:00Wejherowo - Gwardia Koszalin -:-
17:00Wielun - Slask -:-
17:00Zaglebie Sosnowiec - GKS Zukowo -:-
18:00Katy Wroclawskie - Nowa Sol -:-
18:00Przemysl - Ostrow Wielkopolski -:-
18:00Warszawa AZS - Zwolen -:-

POLAND: Superliga Women

14:00Kielce W - Kobierzyce W 19:26
17:00Start Elblag W - Zaglebie W 23:37

PORTUGAL: Andebol 1

15:00ABC Braga - Maia-Ismai 22:30
16:30Aguas Santas - Madeira 31:23
16:30Boa Hora - Vitoria 22:29
Half TimeGaia - Belenenses 19:19
1st HalfSanjoanense - Povoa 12:11
Half TimeSporting - Xico Andebol 25:13

ROMANIA: Liga Nationala

15:00Steaua Bucuresti - Alexandria 34:26

RUSSIA: Superleague

11:30St. Petersburg - Saratov 31:21

SERBIA: Superliga

17:00Dubocica - Spartak Vojput 30:22
17:00Pancevo - Obilic Beograd 31:25
17:00Radnicki - Novi Pazar 35:26
17:00Vojvodina - Jugovic 34:16
Half TimeRudar Kostolac - Samot 15:13

SLOVAKIA: Extraliga

17:00HK Kosice - Povazska Bystrica 27:24
17:00Nove Zamky - Presov 25:41
17:00SKP Bratislava - Bojnice 23:19
2nd HalfZahoraci - Hlohovec 22:32

SLOVENIA: 1. NLB Liga

17:00Loka - Gorenje 28:26
1st HalfDobova - Trimo Trebnje 12:16
Half TimeJeruzalem Ormoz - Slovan 10:16
Half TimeSmartno - Celje 18:18

SLOVENIA: 1.A DRL Women

17:00Branik W - Vrhnika W 28:30
17:00Celje W - Ajdovscina W 25:25
17:00Olimpija W - Sava Kranj W 27:26
18:00PostponedVeplas Velenje W - Zagorje W -:-
Half TimeZalec W - ZRD Litija W 13:16
19:00Logatec W - Koper W -:-

SPAIN: Division de Honor Women

17:00Bera Bera W - Malaga W -:-
18:00La Calzada W - Aula Valladolid W -:-
18:00Lanzarote Zonzamas W - Tenerife W -:-
18:00Zuazo Barakaldo W - Elche-Mustang W -:-
18:30Gran Canaria W - Sant Quirze W -:-
19:00Guardes W - Porrino W -:-

SWEDEN: Handbollsligan

15:00Lugi - Hallby 23:32
15:30Guif - Hammarby 28:27

SWEDEN: Allsvenskan

13:00Vinslovs - Rimbo 37:31
15:00Karlskrona - Anderstorps 25:21
15:00Skanela - Varberg 34:29
15:00Torslanda - Lindesberg 32:28
15:15Tyreso - Vasteras Irsta HF 28:32
16:15Kungalvs HK - Helsingborg 26:25

SWEDEN: Swedish Cup - Play Offs

14:00Ystads IF - Savehof 43:36

SWEDEN: SHE Women

13:30Skovde W - H 65 Hoor W 22:22
14:00Kungalvs W - Heid W 35:24

SWITZERLAND: NLA

17:00HC Kriens - RTV Basel 28:26

SWITZERLAND: SPL Women

16:00Rotweiss Thun W - Zug W 23:28
16:00Winterthur W - Amicitia Zurich W 28:18
Awaiting
updates
Kreuzlingen W - Herzogenbuchsee W 2:2

TURKEY: Superlig

12:00Bursa Nilufer Belediyespor - Trabzon 42:37
12:00Koycegiz Belediye - Spor Toto 21:28
12:00Tokat - Eskisehir 20:27
14:00Mamak - MYK -:-

UKRAINE: Superleague

11:00Odessa - Handball Academy 26:20
12:30CSKA Kiev - Karpaty Uzhgorod 27:23
15:00SKA Lviv - Donbas Mariupol -:-
16:00PostponedPortovik - Motor-Polytechnic-ZAS -:-

WORLD: Club Friendly

12:00Alcobendas (Esp) - Sporting Alicante (Esp) 28:28

REFRESH

Soccer | Basketball | Tennis | Ice hockey | Field hockey | Handball | Volleyball | Baseball | Am. football | Rugby Union | Cricket | More sports »

Top

m.FlashScore.com.ng provides live handball scores - mobile livescore. This mobile version has different parameters than FlashScore.com.ng website for technical reasons.